Kust ja kuidas osta bitcoini?

Kust ja kuidas osta bitcoini?

Palju on küsitud, kust ja kuidas osta bitcoini? Turvalisi võimalusi on põhiliselt kolm, kas krüptoraha börsidel, vahetuskeskkondades või krüptovaluuta automat (ATM).

Toon välja mõned variandid mis võivad abiks olla:
Kust ja kuidas osta bitcoini- Coinbase 1. Coinbase.com
Üheks kõige usaldusväärsemaks keskkonnaks võiks pidada Coinbase’i. Eestlasele on ka heaks põhjuseks valida Coinbase, kuna rahad liiguvad läbi Eesti LHV panga otse seal asuvale Coinbase kontole, tavaliselt toimub see tööpäeva jooksul, vahest isegi paari tunniga. Kui paned vähemalt 85 € (100 $) kontole, siis lisandub sulle 8 € preemiat.
Coinbase-s saab osta ja kaubelda järgmiste krüptorahadega: Bitcoin, Ethereum ja Litecoin. Keskond on igati lihtne ja sobib hästi alustuseks.

 

2. Kust ja kuidas osta bitcoini- cex.io CEX.io
CEX.IO võimaldb osta bitcoin’e krediitkaardig madala teenustasu eest. Ostmine pangaülekandega on tasuta, kuid laekumine võtab kindlasti rohkem aega.
NB! Võimaldab ka teenida soovitusturunduse (referrali) pealt väikest lisa boonust. Osta ja kaubelda saab järgmiste krüptorahadega: Bitcoin, Bitcoin Cash Bitcoin Gold, Dash, Ripple ja ZCash.

Kust ja kuidas osta bitcoini- Bittrex Global 3. Bittrex Global
Bittrex on keskne krüptovaluuta vahetus, mis loodi USA-s aastal 2014. 24 tunni kauplemismaht bittrex.com oli umbes 7,396 BTC, mis on võrdne umbes 414,439,370 US dollariga. Praegu pakutakse Bittrexis kauplemiseks 347 krüptovaluuta 664 kauplemispaari. Täiendava teabe saamiseks raha sissemaksete ja väljamaksete kohta, ilma identiteedikontrollita (KYC) ning kauplemiseks külastage Bittrex ametlikku veebilehte.
Registreerimiseks kasutage linki bittrex.com
NB! Info võib kauplemismahtude ja krüptovaluutade arv ning info võib reaaajas muutuda, sõltuvalt Bitcoini kursist ning uute altcoin-ide turule tulekust.
Sellel börsil ostude tegemiseks järgige veebisaidil ära toodud üksikasjalikke juhendid. Kindlasti on abiks sellised tööriistad nagu Google Translate, mis töötab hästi Google Chromega.

localbitcoins logo 4. LocalBitcoins.com
LocalBitcoins on P2P (partnervõrk) Bitcoin’i turg/börs, mis võimaldab leida müüijaid ja ostjad oma elukoha läheduses. Turvalise kauplemise antud keskkonnas tagab eelnev deponeerimine, vastavalt kokkulepitud turu tingimustele. Kõikidel registreerunud kasutajatel tekib kaupelmisreiting, mis omakorda aitab ka välistab pettusi.

Kust ja kuidas osta bitcoini- Bitcoin ATM logo 5. Bitcoin ATM
Võimaldab osta automaadist sularaha eest Bitcoin’e, eelnevalt avatud Bitcoin’i kontole.
Automaadid asuvad:
TALLINNAS– valuutavahetuspunkt Spotex ruumides aadressil Tartu mnt 51.
Avatud E-R 10-19; L,P – suletud. NB! Bitcoinide müük toimub ATM vahendusel, ost telleri kaudu.
NARVAS– valuutavahetuspunkt Narva ruumides aadressil Tallinna mnt 8.
Avatud E-R 10-18; L,P – suletud. NB! Bitcoinide müük ja ost toimub ATM vahendusel.
Vaata ka videot: Bitcoin ATM- sularahaautomaat