Mis on krüptoraha

Mis on ja kuidas tekkis krüptoraha

Kindlasti oled viimasel ajal kuulnud uudiseid Bitcoini järjest kasvast hinnast ja võib olla ka teistest krüptorahadest, aga on sulle keegi seletanud mis asi see krüptoraha täpselt on? … ilmselt ei, muidu sa krüptoraha- bitcoinsiin ei oleks. Kui sul on huvi seda teada saada, siis oled ilmselt õiges kohas.

Sellel veebilehel proovin sulle natuke aimu anda millega on tegemist, aga kindlasti ei kavatse ma päris kõiki nüansse lahti seletada.

Proovin anda kindlasti palju viiteid materjalidele, millega võid end harida ning, mis võivad krüptomaailmas vajalikuks osutuda.

kes peitub maski taga...Satoshi Nakamoto?Vaadates natuke mineviku, täpsemalt aastasse 2008, siis tuli välja ennast Satoshi Nakomoto– ks nimetav isik või grupp uue digitaal valuuta kontseptsiooniga ehk programmiga, mis tugines avalikul koodile ja toimib hajusvõrgu põhimõttel (Peer2peer) jaotatud andmebaasis ning on täielikult detsentraliseeritud. Seda võrku hoiavad üleval erineva geograafilise asukohaga arvutid ehk minerid (kaevandajad), kes kontrollivad ja tagavad ülekannete õigsust, kinnitamist ning tehingu vaid ühekordset toimumist ehk, et ei toimuks topelt maksmist.

Kasulikud viited:
https://et.wikipedia.org/wiki/Bitcoin