Coinbase’i päevakäive küündib üle 2,7 miljoni

coinbase

USA suurima krüptorahaga kauplemise platvormi Coinbase päevakäive ületas mullu miljardi dollari piiri, teatas ettevõte eelmise nädala lõpul aktsionäridele.

Coinbase’i ülikiire kasv on ületanud nii ettevõtte seatud eesmärke kui analüütikute prognoose, tõdesid asjaga kursis allikad portaalile Recode. Veel septembris eeldati, et ettevõtte 2017. aasta käive küündib 600 miljoni dollarini. Kui augustis hinnati ettevõtte väärtuseks 1,6 miljardit dollarit, on portaali Recode hinnangul see tänaseks vähemalt kaks korda kõrgem.

Platvormi peamiseks rahaallikaks on just mastaapne tehingute maht. Uue maailma turuliider teenib igalt ostu- ja müügitehingult 0,25–1 protsenti tehingu koguväärtusest. Ettevõte ise bitcoini ega muid valuutasid ei müü.

Tohutu kasv on kaasa toonud ka investorite laviini, kes soovitavad meeleheitlikult platvormist osa endale saada. Mitmed aktsionärid rääkisid Recode’ile, et riskikapitalistid ja fondijuhid on viimastel kuudel asunud neid aktiivselt ostusoovidega pommitama. Ettevõte ise aga hoiatab aktsionäre, et nad enda osalusi maha ei müüks.

„Eraettevõttena ei luba Coinbase enda aktsiate müümist järelturgudel. Üheks põhjuseks on see, et turul liikuv informatsioon ettevõtte kohta pole täielik ega kõigile võrdselt kättesaadav,“ teatas ettevõte möödunud nädalavahetusel. Ettevõte lubas ka karistada osanikke, kes ettevõtte hoiatusi eiravad. Seni pole Coinbase’i teadmiste kohaselt ükski osalus tagaselja käsi vahetanud.

Rahapuuduse üle platvorm kurtma ei pea. Vaid kuus kuud tagasi, ehk vahetult enne bitcoini vertikaalset tõusu, kaasati investoritelt 100 miljonit dollarit. Recode’i hinnangul peavad huvilised ilmselt ootama üle aasta enne uue võimaluse avanemist.

Ettevõtte siseasjadega kursis olevad inimesed rääkisid aga, et ettevõte ei pruugigi enam enne aktsiate avalikku esmapakkumist uut investeeringute vooru korraldada. 2015. aastal investeeris ettevõttesse ka Eesti päritolu riskikapitalisti Steve Jürvetsoni ja tema äripartnerite ettevõte Draper Fisher Jurvetson. Ettevõte oli tollase, 75 miljoni dollarilise rahakaasamisvooru juhtinvestor.

Coinbase asutasid 2011. aastal Brian Armstrong ja Fred Ersham. Bitcoinitehinguid asuti vahendama järgmisel aastal. Mullu märtsis lisandusid ka kahe turumahult järgmise krüptovaluuta, ethereumi ja litecoini kauplemise võimalused.

Allikas: Äripäev