Kõike mida vaja teada 5 parima krüptoraha kohta!

krüptoraha- bitcoin

Bitcoin ei ole mitte ainuke paljusid inimesi rikastanud krüptoraha, vaid ka Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple ja Litecoin on teinud paljudest miljonärid!

Alternatiivsed mündid (AltCoins), nagu Litecoin, Verge ja Ether, on sellel aastal näinud tohutut hinnatõusu.

Kuid kõikidel müntidel on erinevad eesmärgid

Pole just palju inimesi, kes viimasel ajal pole kuulnud bitcoini uskumatust edust 2017. aastal. Sellega on kaasnenud ka mitme teise krüptoraha esiletõus, nagu näiteks Litecoin ja Ethereum.

Hetkel on maailmas üle 1300 krüptoraha ja kuigi bitcoin domineerib turul oma kõrge hinna ja metsikute kasumitega, ei saa kõrvale jätta mitmeid teisi väga edukaid digivaluutasid.

Me oleme  kokkue pannud lühikese juhendi selle kohta, kuidas eelnimetatud viis krüptoraha on sellel aastal toiminud vastavalt turukapitalisatsioonile või väärtusele maailmas ja millised on nende erinevused.

Kõik andmed on täpsed 14. detsembri seisuga.

Bitcoin

Sümbol – BTC

Turuväärtus: 275,1 miljardit dollarit

2017 aasta hinnatõus: 1590,5%

2009. aastal leiutatud bitcoin on suurima turuväärtusega krüptoraha. Satoshi Nakamoto, bitcoini salapärane asutaja, tuli välja sellise projekti lühikirjeldusega: bitcoin on elektrooniline sularaha, mis võimaldab võrgumakseid saata otse ühelt osapoolelt teisele, ilma finantsasutust läbimata.

See töötab läbi tehnoloogia, mida tuntakse kui plokiahelana, mis on digitaalne tegevusalade register, mida ei saa omavahel mõjutada. See on detsentraliseeritud, kuna bitcoini ei ole keskvalitsust. Selle asemel töötavad suure võimsusega arvutitega nn. „mainijate“ võrk, et kontrollida tehinguid keerulise krüptograafia abil.

Mis on Plokiahel (Blockchain)?

bitcoini ümbritseva hullumeelsuse tõttu on tehingute aeg pikenenud, mis läheb aga vastuollu krüptokuulenduse esialgsete eesmärkidega. Kuigi Nakamoto viitas bitcoinile elektroonilisel kujul, nimetasid paljud eksperdid seda digitaalseks kullaks ja ütlesid, et see võib olla pikaajaline väärtpaber.

Praeguseks on juba mõned jaemüüjad Jaapanis hakanud aktsepteerima bitcoiniga maksmist ning on ka kinnisvaraettevõtete näiteid, kes seda aktsepteerivad. Kuid vähe on tõendeid selle kohta, et bitcoini kasutatakse makseteks laialdaselt.

[Vaata siit, kes Eestis Bitcoini aksepteerivad]

Ethereum

Sümbol – ETH

Turuväärtus: 71,1 miljardit dollarit

2017. aastahinna tõus: 8812,6%

Ethereum on digitaalse märgi Ether loomisel oleva plokkahela firma nimi. Kuid Ethereum ja Ether on nüüd krüptokuulest viitavaks vaheldumisi.

Etheri tagab plokkkere, mis sarnaneb bitcoiniga, kuid tehnoloogia on pisut erinev ja suunatud konkreetsele kasutusjuhtumile: arukad lepingud.

Võtke näiteks kaubanduse finantseerimise leping. See sõltub lepingu osapooltest, kellel on lepingu paberkandjal või digitaalsel koopial ja mida tuleb individuaalselt ajakohastada. See on raske ja kalduvus viga.

Kuid arukas leping on see, mis on kodeeritud plokkahelas. Kui mõlemad pooled täidavad lepingu tingimused, viiakse tehing läbi.

Paljud suuremad organisatsioonid eksperimenteerivad Ethereumi plokkahelaga. Ettevõtte Ethereum Alliance nimega konsortsium, mis hõlmab selliseid ettevõtteid nagu Microsoft ja JPMorgan, arendab Ethereumi blokkide kasutusviise.

Krüptoraha Etherit vajavad arendajad, kes soovivad luua rakendusi Ethereum blockchainis ja kasutajad, kes soovivad juurdepääsu platvormi arukate lepingutega suhtlemiseks.

Bitcoin Cash

Sümbol – BCH

Turuväärtus: 33 miljardit dollarit

Hinnatõus alates selle loomisest 2017. aasta juunis: 229,6%

Bitcoin Cash loodi käesoleva aasta alguses, kui bitcoin jagunes kaheks, teenides nimetuse “Hard Fork”.

Need, kes omandasid bitcoini, said sellel ajal tasuta bitcoini rahakotid. Bitcoin Cash’i hinnaralli ei ole olnud sama krüptokurssidega võrreldes nii dramaatiline.

Paljud arendajad olid mures bitcoini võrgu pikkade tehingu soorituste pärast. Selle tulemusena pakkusid nad välja lahenduse, mis suurendaks iga tehingu suurust ja suurendaks seega kiirust. Kuid mitte kõik kogukonnas ei nõustunud ettepanekuga, mille tulemuseks oli jagunemine.

Bitcoin Cash’i taga olev grupp väidab, et tehingute aeg on kiirem kui esialgselt bitcoinil.

Ripple

Sümbol – XRP

Turuväärtus: 21,8 miljardit dollarit

2017. aasta hinnatõus: 8479,8%

Ripple turustab ennast piiriüleste maksete lahendusena suurtele finantsinstitutsioonidele, mis põhinevad plokkahela tehnoloogial.

Praegu võib rahvusvaheline makse võtta väga kulukalt mõned päevad. Pankade peavalu on suuremahulised, kuid väikese väärtusega tehingud, näiteks sellised, mida Facebook võib näiteks rakenduste väljastajatele maksta. Pankadele võib see sageli olla kallis ja kahjumlik, kuna see võtab palju raha raha saamiseks ja protsentuaalne langus ei ole sama suur kui suurema tehingu puhul.

Ripple üritab seda probleemi oma tehnoloogia abil lahendada. Käivitamine on läbi viinud mitmeid finantseerimisasutusi, sealhulgas American Expressi ja Santanderit.

Ripple’i digitaalvaluutat, mida nimetatakse XRP-ideks, saab ettevõte kasutada, et saada väärtuslikuks tehinguks vajalik vahetu likviidsus, ilma et peaks maksma tasusid.

XRP toimib sildina fiaadi valuutade vahel tehingu ajal. Ripple ütles, et tehinguid XRP-iga saab arveldada nelja sekundi jooksul, kiiremini kui mis tahes peamist krüptoraha võimalust hetkel.

Litecoin

Sümbol – LTC

Turuväärtus: 16,5 miljardit dollarit

2017. aasta hinnatõus: 6 859,6 protsenti

Litecoin on tõenäoliselt bitcoini lähim konkurent kasutustingimuste poolest. Asutaja Charlie Lee on korduvalt öelnud, et krüptoraha saab kasutada maksete tegemiseks, sest see on kiirem kui bitcoin.

Litecoini tehingud võtavad natuke üle kahe minuti, võrreldes ligikaudu ligikaudu 5 tunniga mis võtab bitcoinil.

Litecoini on piiratud 84 miljonit yhikuga, võrreldes 21 miljoni bitcoiniga ning hetkeks on ringluses 54 293 533 Litecoini ja 16 740 175 bitcoini.

“Litecoin on bitcoiniga väga sarnane, välja arvatud see, et sellel on neli korda rohkem münte. Samuti on see neli korda kiirem,” ütles TV-intervjuud andnud Lee sel nädalal.

Allikas: www.kryptouudised.com