Mark Zuckerberg andis teada krüptorahade võimalikust sidumisest Facebook’i teenustega

mark zuckerberg

Facebooki tegevjuht ja juhatuse esimees Mark Zuckerberg kirjutas oma viimases postituses, et on huvitatu krüptorahaga seonduvast ja krüpteerimise tehnoloogiatest, mille eesmärgiks on ka nende integreerimine maalima suurima sotsiaalvõrgustiku Facebook-iga.

Tema sõnul on üks huvitavamaid küsimusi tehnoloogia maailmas rivaalitsemine tsentraliseerimise ja detsentraliseerimise vahel, ning paljud arendajad tegelevad süsteemide ja tehnoloogiate detsentraliseerimisega, sest nad usuvad, et see annab rohkem õigusi ja võimalusi tavalistele inimestele.

Mark Zuckerberg väidab, et kahjuks aga on tänaseks paljud sellesse lubadusse usu kaotanud. See tuleneb  suurte tehnoloogia korporatsioonide poolt teostatava jälgimisega eraisikute tegevuse üle, mille taga on ka suuresti riiklike struktuuride huvi. Inimesed aga kogevad pigem, et tehnoloogiad soosivad suuremat tsentraliseeritus.

“Vastukaaluks on viimasel ajal on turule tulnud sellised trendid, nagu krüpteerimine ja krüptoraha. Need võtavad võimu tsentraliseeritud süsteemidelt ja annavad selle tagasi inimestele.  Kindlasti muudab see tehingud ja toimingud raskesti kontrollitavaks ning sellega kaasnevad ka mõningad riskid. Ma olen huvitatud nende tehnoloogiate positiivsete ja negatiivsete mõjude sügavamast uurimisest ning kasutusele võtust meie teenustes”- kirjutas Facebook’i tegevjuht ning lisas, et 2018 saab olema tema jaoks enesearengu mõttes tõsiseks aastaks.

Tuletame meelde, et eelmine aasta lubasid Facebook ja Google astuda välja USA “digitaalse demokraatia” eest ja igati toetada blokiahela tehnoloogiat.

Allikas