Bitcoin kukkus viimase ööpäeva jooksul 20%

Bear and bull

Viimase ööpäeva jooksul kukkus oluliselt Bitcoini ja enamus altcoinide kurss. CoinMarketCap’i andmetel kukkus Bitcoin rohkem kui 20%.

coinmarketcap
225 miljrd. 658 miljonilise turukapitalsatsiooni juures on Bitcoini hetkehind $13467.

Mõningate analüütikute arvates on see seotud paljude investorite sooviga viia enne aastalõppu oma vahendid fiat valuutasse. Välja on öeldud ka arvamusi, et investorid viivad rahad üle altcoinidesse, kuigi samas on kukkumist märgata ka suurema osa teiste krüpto valuutade puhul.

OANDA Corporation analüütik Stephen Innes arvamuse kohaselt on investorid läbimas „reaalsete tingimuste kontrolli”:

“Üheks põhjuseks on paljude väheste kogemustega investorite tulemine krüptoturule, millest tingituna tekkis ka suur nõudlus piiratud vahendite järgi, mis omakorda viis hullumeelse hinnatõusuni.”

Bitcoin charts

Veel rohkem kui Bitcoin, kukkus protsentuaalselt Ethereum – peaaegu 24% . Ethereum’i hind  hetkel on $655, ja turukapitalisatsiooni $63,284 miljrd.

Ethereum chartsBitcoin Cash kukkumine oli 31,87% — kuni $2462-ni ja turukapitalisatsiooni $63,284 mljrd.

Bitcoin Cach chart
CoinMarketCap andmetel esi neljakümnes näitavad tõusu ainult Ripple (XRP). See altcoin saavutas eile ajaloolise maksimumi — $1,37 — ületades esmakordselt $1 piiri, kuid peale mõningast kõikumist stabiliseerus ikkagi ülevalpool seda taset. Hetke seisuga on tema hind $1,09 ja turukapitalisatsioon $42,545 miljrd.

Ripple charts

Üldine krüptoraha turukapitalisatsioon langes $600 miljrd kuni $501,204 miljrd-ni.

Tuletame meelde, et ühe ameerika suurärimehe ja investori Peter David Schiff’i arvates, võivad need investorid, kes praegu paigutavad vahendeid Bitcoin’i kaotada kõik.
Väidetavalt on ka üks veebilehe Bitcoin.com loojatest Emil Oldenburg lähipäevadel kõik oma Bitcoin’id maha müünud.
Ka Charlie Lee (Lite Coin’i looja) olla kõik oma Lite Coin’id maha müünud.